BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

BEATA BĘDKOWSKA - Malarstwo - 9.03. - 2.04.2018 r.Beata Będkowska studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 2000 r. w pracowni Prof. Romana Banaszewskiego. W 1998 roku - stypendium w Ecole de Beaux Artes w Tuluzie, a w latach 1999-2000 - stypendium w Escuela Superior de Diseño Grafico „Elisava” w Barcelonie. Jest Autorką kilkunastu wystaw indywidualnych /m.in. Zawiercie, Chorzów, Warszawa, Drezno – Niemcy, Kraków, Toruń, Kielce, Katowice, Zvoleń – Słowacja/, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Sieradzu, Olkuszu, Rzeszowie, Zakopanem, a także w Niemczech i we Włoszech. Mieszka i tworzy w Chorzowie, zajmuje się malarstwem, grafiką oraz edukacją artystyczną dzieci i młodzieży.

W Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu Beata Będkowska zaprezentowała cykle malarskie: “Horyzonty”, “Plaża” oraz “36 dni”, utrzymane w konwencji malarstwa realistycznego, będące zapisem chwili, ulotności wrażeń. Tradycyjne malarstwo, w którym krajobraz budowany jest stonowaną, nieraz nawet monochromatyczną gamą kolorystyczną przykuwa wzrok. Przestrzeń jak jesienna mgła otacza widza, rozgrzany nadmorski piasek parzy w stopy, a burzowe niebo niesie ze sobą deszcz.
Autorka buduje obrazy z cyklu "Horyzonty" w sposób jasny i przejrzysty, dzieląc ich przestrzeń linią horyzontu na dwie wyraźne części – niebo i ziemię, sferę duchową i materialną – obie się wzajemnie uzupełniają, są swoim dopełnieniem, jedno bez drugiego nie istnieje.
Z kolei cykl "36 dni" to wspaniałe miniatury malarskie, w których artystka ujawniła swój kunszt, umieszczając na niewielkiej przestrzeni kwadratu 20 x 20 cm przestrzeń realnego świata z całym bogactwem kolorów pór roku, pór dnia i nocy.
Trzeci z zaprezentowanych cykli malarskich "Plaża" to lato w pełni, wakacje, morze, piasek i nieliczne postaci ukazane w relacji do siebie, albo też samotnie wpatrzone w spienione morskie fale, w błogim leniuchowaniu korzystające z letniej kanikuły.
Beata Będkowska potrafi nastrojowo i znakomicie opowiadać o naszej codzienności, zagląda do nas jak dobry przyjaciel, pytając z uśmiechem “co słychać?” Nie jest nachalna, nie narzuca się nikomu, przygląda się ludziom i światu w ciągłym zachwyceniu nad ich nieprzemijającym pięknem.
Katarzyna Pisarczyk


Wystawa została zrealizowana przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej SandomierzBeata Będkowska - Autorka wystawyGaleria BWA w Sandomierzu - wernisaż wystawy Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r.Galeria BWA w Sandomierzu - wernisaż wystawy Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r.
Beata Będkowska - Autorka wystawy - Galeria BWA w Sandomierzu - 9.03.2018 r.Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r. Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r.
Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r. - Galeria BWA w Sandomierzu Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r. - Galeria BWA w Sandomierzu Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r. - Galeria BWA w Sandomierzu
 Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r. - Galeria BWA w Sandomierzu Wernisaż wystawy malarstwa Beaty Będkowskiej - 9.03.2018 r. - Galeria BWA w Sandomierzu
Strona: 1 2

Agencja reklamowa GAMA © 2009