BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

Porównania 13"(...) Cyklicznie organizowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu wystawa - konkurs "Porównania" sugeruje chęć konfrontacji twórców, publiczności i jurorów, konfrontacji w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ta odrobina emocji, którą niesie taka forma konsolidacji twórczych działań jest bardzo potrzebna, szczególnie w obecnych czasach przewartościowań. Artyści nie muszą tworzyć do przysłowiowej szuflady i mogą skonfrontować język swoich wypowiedzi. Zaproszeni z innych ośrodków jurorzy, profesorowie Akademii Sztuk Pięknych, oceniają dzieła według własnych kryteriów. Ich ocena może być porównana z opinią autorów i publiczności.
Jako przewodnicząca jury "Porównań muszę stwierdzić, że nasze opinie były dosyć zgodne. Bardzo harmonijnie przebiegały prace nad wybraniem dzieł przeznaczonych do ekspozycji i wyłonieniem tych, które w naszej opinii zasłużyły na nagrody. Publiczności zostaje przedstawiona kolekcja dzieł nasycona różnorodnością wypowiedzi. Można postarać się zrozumieć ten język w całej złożoności jego plastycznych form od tych dobrze znanych, wśród których większość czuje się bezpiecznie - po te, które szukając nowego wyrazu zmieniają ustalone porządki otwierając nowe ciekawe światy."
Ewa Latkowska, fragment wstępu do katalogu

Jury:

prof. Ewa Latkowska - ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi - Przewodnicząca
prof. Jolanta Wagner - ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi

prof. Leszek Misiak ASP w Krakowie

przyznało Nagrody:

  • I Nagroda Starosty Powiatu Sandomierskiego dla Ryszarda Gancarza za zestaw prac pt. "Widok na ulicę"
  • II Nagroda Burmistrza Sandomierza dla Aleksandry Karwat za zestaw prac pt. "Sandomierz I" i "Sandomierz IV"
  • III Nagroda ufundowana przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu dla Marty Lipowskiej za prace pt. "Homoidalne formy barwne IV" i "Homoidalne formy barwne II"
  • IV Nagroda ufundowana przez Firmę SanTa EKO dla Tomasza Kandyby za zestaw prac pt. "Miłego dnia kochanie" i "Dobór potrójny"

oraz Wyróżnienia:

  • I wyróżnienie Firmy Maxbut w Sandomierzu dla Andrzeja Luścińskiego za prace pt. "Ryba", "Ilustracja do opowiadania E.A.Poe" oraz "Wyliczanka"
  • II wyróżnienie Banku Spółdzielczego w Sandomierzu dla Alicji Czajkowskiej Magdziak za prace pt. "Formy wspomnień IV", "Formy wspomnień VII", "Formy wspomnień V"

ponadto Jury przyznało Wyróżnienia Honorowe:

  • I Wyróżnienie dla Andrzeja Rachonia za zestaw prac pt. "Megality"
  • II Wyróżnienie dla Kazimiery Myk Magdziak za prace pt. "Brama dwunasta" i "Brama czternasta"

 

Agencja reklamowa GAMA © 2009