BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

AktualnościSzanowni Państwo


Galeria BWA w Sandomierzu
jest już otwarta dla zwiedzających

Zapraszamy

 
nadal obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk


Zapraszamy na wernisaż nowej wystawy malarstwa
Grzegorza Giermka i Rafała Lenarta

w piątek 11 lutego 2022 roku o godz. 17:00

Galeria BWA przy Rynku 11 w Sandomierzu
Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu
Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Pięknych Strefa Sztuki w Sandomierzu
Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli - ul. Gen. L. Okulickiego 32

zapraszają na wernisaż wystawy

ARTYŚCI GALERII - GALERIA ARTYSTÓW - suplement

w niedzielę 6 czerwca 2021 roku o godz. 18:00

w Galerii Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli - ul. Gen. L. Okulickiego 32W weekend 20. - 23. maja br. podczas Sesji Autorskiej DOMINIKA WOŹNIAKA, Artysta stworzył dzieło - wielkoformatowy obraz, dla którego inspiracją była legenda o Henryku Sandomierskim i Judycie. Sesja wpisuje się w obchody Jubileuszu 45. lat działalności BWA w Sandomierzu i jest jednym z wydarzeń w ramach "Festiwalu Sztuki aTrakcje - inicjatywa dla mieszkańców". Festiwal Sztuki został zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Sztuk Pięknych STREFA SZTUKI w Sandomierzu w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Województwa Świętokrzyskiego.W sobotę 22 maja 2021 r. w ramach projektu NOC W GALERII
w godz. 16:00 - 22:00 miała miejsce Sesja Autorska DOMINIKA WOŹNIAKA,
w trakcie której artysta tworzył dzieło malarskie na żywo w przestrzeni Galerii
w oparciu o sandomierską legendę "Henryk Sandomierski i Judyta"


Zapraszamy również do Galerii online:

www.bwasandomierz.pl

oraz

www.facebook.com/strefasztukisandomierz/


Zapraszamy na wernisaż wystawy Amadeusza Popka
pt. "Od ilustracji do abstrakcji"


5 marca 2021 r. o godz. 17:00


w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu, ul. Rynek 11

z zachowaniem środków bezpieczeństwa sanitarnegoNAGRODA PUBLICZNOŚCI
w konkursie Porównania 29
została przyznana

Jest nam bardzo miło poinformować, że Laureatką Nagrody Publiczności, ufundowanej przez Radnych Miasta Sandomierza w konkursie “Porównania 29”, organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, została Jadwiga Kukuła. 

Publiczność w głosowaniu mailowym nagrodziła pracę
pt. “A ty niszczysz mój błękit nie pytając I”,
technika własna, 100 x 70 cm, 2020 r.

Serdecznie gratulujemy Pani Jadwidze Kukule i życzymy wielu sukcesów na polu sztuki i w życiu osobistym.

Dziękujemy Państwu za udział w głosowaniu. 

Ogółem w głosowaniu wzięły udział 153 osoby. Ważnych głosów oddano 143, głosów nieważnych - 10 

“A ty niszczysz mój błękit nie pytając I”, technika własna, 100 x 70 cm, 2020 r.

Laureatka Nagrody Publiczności Pani Jadwiga KukułaZapraszamy na wystawę malarstwa

KARINA CZERNEK

 "Jeżeli odzież, to tyle, ile można unieść w walizce,
(...)
Jeżeli plany, to takie, by można o nich zapomnieć"
Stanisław Barańczak

zapraszamy na wernisaż  30 PAŹDZIERNIKA (piątek) 2020 r. o godz. 17:00

z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa

wstęp wolny


Galeria BWA, Rynek 11, Sandomierz


Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu

zaprasza na

Sesję Autorską

DOMINIKA WOŹNIAKA

w dniach 16. - 18. października 2020 r.

rozpoczęcie o godz. 12:00


W trakcie trwania sesji publiczność zobaczyła  jak powstaje dzieło sztuki w procesie twórczym na żywo w przestrzeni Galerii. 

"Istotą sztuki jest życie spotęgowane i najbardziej ludzkie. Ten tylko kocha twórczo sztukę, czyja miłość jest dla niej miłością dla człowieka i zawartych w nim możliwości i bogactw. Nie można wywalczyć dla sztuki żadnych praw jeżeli się nie wywalczy dla ... "

więcej:

http://www.bwasandomierz.pl/index.php?news=233&dir...Dominik Woźniak, Bezużyteczni, pastel, węgiel na płycie, 280 x 414 cm, 18.październik 2020 r. (fot.D.Woźniak)Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu
oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli

8 marca 2020 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli miał miejsce wernisaż wystawy Porównania 28. Licznie przybyli goście swoją obecnością uświetnili to wydarzenie, mogli porozmawiać z nagrodzonymi artystami i podziwiać ich najnowsze prace.Zapraszamy  na wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i grafiki Janusza Stypy
ze zbiorów BWA w Sandomierzu, który odbędzie się w salach
Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
w Piątek 9 sierpnia 2019 r. o godz. 14:00


JANUSZ STYPA urodził się w 1958 roku w Sandomierzu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana uzyskał w 1986 roku. Tworzy w zakresie malarstwa, rysunku i grafiki. Uczestnik wielu plenerów malarskich. Jest autorem wystaw indywidualnych w 1988 i 1992 roku w BWA w Sandomierzu. Wielokrotnie brał udział w cyklicznych wystawach "Porównania" w BWA w Sandomierzu oraz "Przedwiośnie" w BWA w Kielcach.
Laureat I Nagrody w wystawie “Przedwiośnie 13” (1988) oraz wyróżnienia w wystawie "Przedwiośnie12" (1987).


"Panoramiczne warsztaty artystyczne” odbyły się w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Łoniowie w dniach 19-21 lipca 2016 roku. Organizator warsztatów, Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, do ich poprowadzenia zaprosiło Natalię Talarek - Oswald, malarkę mieszkającą i tworzącą w Częstochowie. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach miały okazję zapoznać się z różnymi dyscyplinami artystycznymi: malarstwem, rysunkiem, grafiką, papierem ręcznie czerpanym i papierem marmurkowym. Pracowały nad tworzeniem masek, kolorowych, spontanicznych i pełnych ekspresji, rysowały i malowały ulubione postacie. Nauczyły się przy tym mieszać kolory i za ich pośrednictwem uwalniać emocje. Zapoznały się z warsztatem graficznym, tworząc małe dzieła wymagające skupienia i uwagi. Trzeciego dnia zajęć warsztatowych dzieci czerpały papier. Zobaczyły jak się go robi, że można go dowolnie barwić, a w masie papierowej zatopić różne włókna - wełnę, sznurek, albo zasuszone rośliny. Mogły też, pod opieką Artystki, samodzielnie użyć prasy do odciskania nadmiaru wody z masy papierowej - kolejka była długa i wszyscy uczestnicy byli bardzo prasą zainteresowani. Podobne zainteresowanie dzieci wykazały przy tworzeniu papieru marmurkowego, który powstaje w niemal magiczny sposób, a wzory kompozycji mogą być właściwie wszystkim - kosmosem, łąką, mapą - wszystkim co tylko podpowiada dziecięca wyobraźnia. Spotkanie z Natalią Talarek-Oswald umożliwiło małym Artystom rozwinąć nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale także poznawcze, pozwoliło uwolnić emocje, odkryć coś nowego i skupić uwagę na czynnościach wymagających precyzji. Zajęcia warsztatowe wyzwoliły w dzieciach kreatywność i umiejętność pracy w grupie, były oderwaniem się od nadmiaru wirtualności i oczywiście dobrą zabawą.

Katarzyna Pisarczyk


Warsztaty plastyczne w Galerii BWA w Sandomierzu


10 i 11 maja 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu odbywały się warsztaty plastyczne dla młodzieży z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Warsztaty prowadził znany sandomierski artysta Szczepan Siudak. W roku bieżącym to już druga edycja warsztatów, które rozwijają kreatywność i twórczą spontaniczność. Uczestniczki warsztatów żywo interesowały się pracą Szczepana Siudaka, jego warsztatem i technikami które wykorzystuje w swojej pracy, a efektem ich zmagań z materią były ciekawe studia portretowe i kompozycje roślinne.Warsztaty plastyczne w Galerii BWA w Sandomierzu


19 lutego 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu odbyły się warsztaty plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej. Udział w nich wzięła młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, prowadzącym był znany sandomierski artysta Szczepan Siudak – autor m.in. pomnika Pomordowanych Nauczycieli w czasie II wojny światowej w Sandomierzu. Na warsztatach młodzież obejrzała wystawę rzeźby na płótnie pt. "Kształty" Gayi Lastovjak, zapoznała się m.in. z twórczością znakomitych rzeźbiarzy: Gustawa Zemły i Joana Miro (Hiszpania). Uczniowie zobaczyli także film o twórczości Szczepana Siudaka i zapoznali się z technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi (na przykładzie drzwi gnieźnieńskich), a co najważniejsze mogli samodzielnie wykonać płaskorzeźbę według własnego pomysłu. Powstały ciekawe prace – studia portretowe, kompozycje roślinne i abstrakcyjne. Uczestnicy warsztatów żywo interesowali się pracą rzeźbiarza, jego warsztatem i technikami które wykorzystuje w swojej pracy, a Artysta przekazał dla szkoły na ręce opiekunek grupy płaskorzeźbę i formę służącą do jej odlania. Młodzież ciekawie spędziła czas, mogąc rozwijać swoje zdolności artystyczne.
(kp)


Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Strona: 1
Agencja reklamowa GAMA © 2009