BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

AktualnościSzanowni Państwo

Galeria BWA w Sandomierzu
wznowiła swoją działalność wystawienniczą po przerwie związanej
z ograniczeniami epidemicznymi
i jest otwarta dla zwiedzających

z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwaGaleria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu

zaprasza na

Sesję Autorską

DOMINIKA WOŹNIAKA

w dniach 16. - 18. października 2020 r.

rozpoczęcie o godz. 12:00


W trakcie trwania sesji publiczność zobaczyła  jak powstaje dzieło sztuki w procesie twórczym na żywo w przestrzeni Galerii. 

"Istotą sztuki jest życie spotęgowane i najbardziej ludzkie. Ten tylko kocha twórczo sztukę, czyja miłość jest dla niej miłością dla człowieka i zawartych w nim możliwości i bogactw. Nie można wywalczyć dla sztuki żadnych praw jeżeli się nie wywalczy dla ... "

więcej:

http://www.bwasandomierz.pl/index.php?news=233&dir...Dominik Woźniak, Bezużyteczni, pastel, węgiel na płycie, 280 x 414 cm, 18.październik 2020 r. (fot.D.Woźniak)


Zapraszamy na wystawę malarstwa

DOMINIK WOŹNIAK

 "DOŚWIADCZENIA II"


zapraszamy na wernisaż 

2 PAŹDZIERNIKA (piątek) 2020 r. o godz. 17:00

z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa
wstęp wolny


Galeria BWA, Rynek 11, Sandomierz

a

a
więcej w zakładce: http://www.bwasandomierz.pl/index.php?name=aktualn...

aGaleria Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu
oraz Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli

8 marca 2020 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli miał miejsce wernisaż wystawy Porównania 28. Licznie przybyli goście swoją obecnością uświetnili to wydarzenie, mogli porozmawiać z nagrodzonymi artystami i podziwiać ich najnowsze prace.Zapraszamy  na wernisaż wystawy malarstwa, rysunku i grafiki Janusza Stypy
ze zbiorów BWA w Sandomierzu, który odbędzie się w salach
Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego
w Piątek 9 sierpnia 2019 r. o godz. 14:00


JANUSZ STYPA urodził się w 1958 roku w Sandomierzu. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana uzyskał w 1986 roku. Tworzy w zakresie malarstwa, rysunku i grafiki. Uczestnik wielu plenerów malarskich. Jest autorem wystaw indywidualnych w 1988 i 1992 roku w BWA w Sandomierzu. Wielokrotnie brał udział w cyklicznych wystawach "Porównania" w BWA w Sandomierzu oraz "Przedwiośnie" w BWA w Kielcach.
Laureat I Nagrody w wystawie “Przedwiośnie 13” (1988) oraz wyróżnienia w wystawie "Przedwiośnie12" (1987).


"Panoramiczne warsztaty artystyczne” odbyły się w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Łoniowie w dniach 19-21 lipca 2016 roku. Organizator warsztatów, Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu, do ich poprowadzenia zaprosiło Natalię Talarek - Oswald, malarkę mieszkającą i tworzącą w Częstochowie. Dzieci, które wzięły udział w zajęciach miały okazję zapoznać się z różnymi dyscyplinami artystycznymi: malarstwem, rysunkiem, grafiką, papierem ręcznie czerpanym i papierem marmurkowym. Pracowały nad tworzeniem masek, kolorowych, spontanicznych i pełnych ekspresji, rysowały i malowały ulubione postacie. Nauczyły się przy tym mieszać kolory i za ich pośrednictwem uwalniać emocje. Zapoznały się z warsztatem graficznym, tworząc małe dzieła wymagające skupienia i uwagi. Trzeciego dnia zajęć warsztatowych dzieci czerpały papier. Zobaczyły jak się go robi, że można go dowolnie barwić, a w masie papierowej zatopić różne włókna - wełnę, sznurek, albo zasuszone rośliny. Mogły też, pod opieką Artystki, samodzielnie użyć prasy do odciskania nadmiaru wody z masy papierowej - kolejka była długa i wszyscy uczestnicy byli bardzo prasą zainteresowani. Podobne zainteresowanie dzieci wykazały przy tworzeniu papieru marmurkowego, który powstaje w niemal magiczny sposób, a wzory kompozycji mogą być właściwie wszystkim - kosmosem, łąką, mapą - wszystkim co tylko podpowiada dziecięca wyobraźnia. Spotkanie z Natalią Talarek-Oswald umożliwiło małym Artystom rozwinąć nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale także poznawcze, pozwoliło uwolnić emocje, odkryć coś nowego i skupić uwagę na czynnościach wymagających precyzji. Zajęcia warsztatowe wyzwoliły w dzieciach kreatywność i umiejętność pracy w grupie, były oderwaniem się od nadmiaru wirtualności i oczywiście dobrą zabawą.
Katarzyna Pisarczyk


Warsztaty plastyczne w Galerii BWA w Sandomierzu

10 i 11 maja 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu odbywały się warsztaty plastyczne dla młodzieży z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Warsztaty prowadził znany sandomierski artysta Szczepan Siudak. W roku bieżącym to już druga edycja warsztatów, które rozwijają kreatywność i twórczą spontaniczność. Uczestniczki warsztatów żywo interesowały się pracą Szczepana Siudaka, jego warsztatem i technikami które wykorzystuje w swojej pracy, a efektem ich zmagań z materią były ciekawe studia portretowe i kompozycje roślinne.Warsztaty plastyczne w Galerii BWA w Sandomierzu


19 lutego 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu odbyły się warsztaty plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej. Udział w nich wzięła młodzież z Gimnazjum Nr 1 w Nowej Dębie, prowadzącym był znany sandomierski artysta Szczepan Siudak – autor m.in. pomnika Pomordowanych Nauczycieli w czasie II wojny światowej w Sandomierzu. Na warsztatach młodzież obejrzała wystawę rzeźby na płótnie pt. "Kształty" Gayi Lastovjak, zapoznała się m.in. z twórczością znakomitych rzeźbiarzy: Gustawa Zemły i Joana Miro (Hiszpania). Uczniowie zobaczyli także film o twórczości Szczepana Siudaka i zapoznali się z technikami rzeźbiarskimi i odlewniczymi (na przykładzie drzwi gnieźnieńskich), a co najważniejsze mogli samodzielnie wykonać płaskorzeźbę według własnego pomysłu. Powstały ciekawe prace – studia portretowe, kompozycje roślinne i abstrakcyjne. Uczestnicy warsztatów żywo interesowali się pracą rzeźbiarza, jego warsztatem i technikami które wykorzystuje w swojej pracy, a Artysta przekazał dla szkoły na ręce opiekunek grupy płaskorzeźbę i formę służącą do jej odlania. Młodzież ciekawie spędziła czas, mogąc rozwijać swoje zdolności artystyczne.
(kp)

Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.Warsztaty plastyczne w Galerii sandomierskiego BWA, 19 II 2016 r.
Strona: 1
Agencja reklamowa GAMA © 2009