BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

BARBARA SIWEK - przestrzeń (11.03. - 03.04.2011)Barbara Siwek - absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z grafiki w pracowni prof. Andrzeja Węcławskiego w 2010 nagrodzony wyróżnieniem rektorskim. Uprawia grafikę i malarstwo sztalugowe.


"Grafika jest jak dotyk. Zostawia ślad. Ma swój ciężar, który działa na materię, pochłania przestrzeń. Opowiada o ideach formy. Grafika to wynik procesu intelektualnego. To co jest na grafice to zdania, to opowieść o czasie, o formach, o tworzeniu. Elementy zawierają klucz do zrozumienia tego kim jesteśmy my, którzy je obserwujemy. Elementy istnieją. Jesteśmy w stanie je dojrzeć – jesteśmy w stanie je zrozumieć - jesteśmy w stanie je pojąć."
Barbara Siwek

"Prezentowane w BWA grafiki to płócienne ideogramy  zbudowane z powołanych do istnienia przy użyciu technologii cyfrowej kleksów, których siła tkwi w mnogości. Gdyby występowały pojedynczo, byłyby jedynie pozbawionymi nie tylko konturów, ale także treści plamkami. Tymczasem Barbara Siwek z lubością je multiplikuje, a łącząc w rozmaite układy, przypisuje im konkretne znaczenia i funkcje. Ich rolą jest przykuć uwagę widza, zaintrygować go, a gdy już wpadnie w te swoiste "sidła" - odesłanie jego myśli w przestrzeń inną niż ta, w której przebywa. To okazja, by otworzyć się na rozumowe odkrywanie nowych jakości. To też szansa, by uprzytomnić sobie, że istnieją jeszcze inne wymiary, często wymykające się analizie, ale sprzyjające oderwaniu się od rzeczywistości. Chociażby miało być one chwilowe ..."
Magdalena Zawisza, "Teraz", IV.2011
<h4>Barbara Siwek</h4>
<h4>Barbara Siwek z Dyrektor BWA Katarzyną Pisarczyk podczas otwarcia wystawy 11.III.2011r.</h4>
<h4>Wernisaż, 11.III.2011r.</h4><h4>Wernisaż, 11.III.2011r.</h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009