BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

KWIATKOWSKI, MISIAK, PYTEL (17.II. - 08.III.2006)Michał Misiak - absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1999 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Aktualnie pracuje jako asystent w pracowni rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Brał udział w około 30 wystawach zbiorowych.

Rafał Pytel absolwent Wydziału Malarstwa Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, aneks z grafiki w pracowni prof. Zbigniewa Lutomskiego w 2000 roku. Pracuje jako asystent na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w pracowni rysunku prof. Allana Rzepki. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię. Autor sześciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu zbiorowych.

Maciej Kwiatkowski - studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie od 1991 roku na wydziale Grafiki, od 1992 na Wydziale Malarstwa w pracowni profesora Zbigniewa Grzybowskiego. Dyplom w 1996 roku. Równolegle studia w Uniwersytecie Jagiellońskim - etnologia dyplom w 2001 roku. Obecnie zajmuję się malarstwem, witrażem, rysunkiem, projektowaniem graficznym i grafiką komputerową.

Już po raz trzeci spotykają się ci trzej młodzi artyści, by pokazać swoje prace. Wszyscy są absolwentami krakowskiej ASP. Maciej Kwiatkowski - dyplom w 1996 roku w pracowni prof. Zbigniewa Grzybowskiego, Michał Stasiak (1999) i Rafał Pytel (2000) - obydwaj dyplomy w pracowniach profesorów Stanisława Rodzińskiego i Zbigniewa Lutomskiego. Twórcy, których łączy bliskość postaw artystycznych, podobne poglądy na sztukę, podobne postrzeganie świata, pokazali prace utrzymane w konwencji abstrakcji geometrycznej i op-artu, których wewnętrzne uporządkowanie, ład i rytm wprowadzają do wnętrza harmonię i chociaż zasadniczo różnią się, stanowią dla siebie znakomite dopełnienie.
Katarzyna Pisarczyk


Wernisaż, 17 lutego 2006Wernisaż, 17 lutego 2006Wernisaż, 17 lutego 2006
Michał Misiak Przestrzenie Samotności XVII; olej/płótno, 110x150cm, 2003
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009