BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

EWA ANNA NIESTOROWICZ - Kalejdoskop wzruszeń (21.11. - 09.12.2008)Ewa Anna Niestorowicz - absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Pracę dyplomową obroniła w pracowni malarstwa prof. Adama Styki, uzyskując dyplom z wyróżnieniem rektora. Zajmuje się malarstwem sztalugowym oraz projektowaniem graficznym i rzeźbą ceramiczną, pracuje z ludźmi głucho-niewidomymi na plenerach rzeźbiarskich w Orońsku. Pracuje na UMCS w Lublinie.

"Twórczość Ewy Niestorowicz bazuje na nieustannym eksperymentowaniu oraz igraniu z przypadkiem, artystka przez cały czas ma wszystko pod kontrolą i doskonale wie, jaki efekt chce osiągnąć. Świadczy o tym spójność jej prac. Wszystkie są niezwykle dynamicznymi abstrakcjami, które wypełniają barwne, tworzące niezwykłą fakturę kleksy, które powstają poprzez zamaszyste pociągnięcie pędzla, to znów poprzez chlapnięcie farbą, przez co przenikają się i wzajemnie uzupełniają. Inną cechą łączącą prace Ewy Niestorowicz są żywe, niejednokrotnie kontrastujące ze sobą barwy. Ich dobór potęguje efekt spontaniczności, która towarzyszy artystce podczas "kładzenia" farby." (Magdalena Dziubak - fragm. artykułu z miesięcznika "Teraz" grudzień 2008)

Wystawa zorganizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy współpracy Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.Ewa Anna Niestorowicz
Wernisaż, 21 listopada 2008Wernisaż, 21 listopada 2008
Wernisaż, 21 listopada 2008
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009