BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

NATURA OPTIMA (25.04. - 13.05.2008)Grażyna Michalak-Bazylewicz urodzona w Piastowie pod Warszawą w 1957 roku. Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki w Katowicach, w pracowniach profesorów malarstwa Jerzego Dudy-Gracza i Jacka Rykały oraz w pracowni grafiki i projektowania książki prof. Stanisława Kluski. Pracuje i mieszka w Zielonej Górze, gdzie zajmuje się projektowaniem ogrodów i wnętrz. Wraz z mężem Zdzisławem jest współautorką rzeźby po dwóch stronach mostu granicznego w Gubinku oraz płaskorzeźby - tryptyku poświęconej Janowi Pawłowi II, znajdującej się w Gimnazjum w Zielonej Górze. Uczestniczy w plenerach malarskich krajowych i zagranicznych, bierze udział w wystawach indywidualnych i grupowych.

Stanisław Dziubak urodzony w 1955 roku. Absolwent PLSP w Nałęczowie, dyplom z plecionkarstwa w 1975 roku. W tym samym roku podejmuje pracę jako projektant w wikliniarskiej Spółdzielni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego "Jedność" w Rudniku nad Sanem. Obecnie pracuje w Tarnobrzeskim Domu Kultury, gdzie jest kierownikiem Działu Wydawnictw. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków i Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego. Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego "Wiklina", wykładowca NCK i Stowarzyszenia "Akademia Łucznica". Uczestniczył w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.

Zdzisław Bazylewicz urodzony w 1952 roku w Stalowej Woli. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach w pracowni profesorów: Andrzeja Kowalskiego i Macieja Bieniasza oraz w pracowni druku płaskiego - litografii prof. Stanisława Gawrona. Osiągnął specjalizację w zakresie projektowania graficznego książki w pracowni prof. Stanisława Kluski. Wraz z żoną Grażyną  jest współautorem rzeźby po dwóch stronach mostu granicznego w Gubinku oraz płaskorzeźby - tryptyku poświęconej Janowi Pawłowi II, znajdującej się w Gimnazjum w Zielonej Górze, oraz opracowania graficznego herbu województwa lubuskiego, a także wykonawcą wraz z artystą plastykiem Czesławem Fojcikiem, malarstwa architektonicznego w Monachium, Essen i Frankfurcie nad Menem. Uczestniczy w plenerach w kraju i zagranicą. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe.<h4>Zdzisław Bazylewicz, Grażyna Michalak-Bazylewicz, Dyrektor BWA Teresa Pilch oraz Stanisław Dziubak</h4><h4>Rzeźba autorstwa Stanisława Dziubaka, rysunki Grażyny Michalik-Bazylewicz</h4><h4>Rzeźba - Stanisław Dziubak, rysunek - Zdzisław Bazylewicz</h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009