BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

Dominik Woźniak - DOŚWIADCZENIA II - malarstwo - rysunek - 2. - 25.10.2020 r.Dominik Woźniak urodził się w 1983 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom obronił w pracowni technik drzeworytniczych oraz pracowni rysunku prof. Andrzeja Mariana Bartczaka. Twórczość Dominika Woźniaka oscyluje na granicy symbolicznej ekspresji, połączenia rysunku z malarstwem i poezją. Jego prace wystawiane były m.in. w Muzeum Kinematografii, Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu. Uczestnik plenerów malarskich. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych oraz państwowych, m.in. w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.

Główną inspiracją w twórczości Dominika Woźniaka jest codzienność i interakcje z otaczającym światem. Kolory i faktury, to efekt obserwacji i doświadczania natury, która pozwala odpowiednio ukierunkować emocjonalną warstwę dzieł.
„Syntetycznie ujętym formom nadaję geometryczny zarys. Charakter czy wiek postaci określam przez akcentowanie stabilności, ciężaru topornych brył i przeciwstawianie im tych lżejszych i mniejszych. Bloki bywają porysowane, pęknięte, mają rozmaite niedoskonałości, które przylgnęły do nich z czasem – zupełnie jak do człowieka.”
Proces twórczy to droga podzielona na kilka etapów, często odmiennych w swoim charakterze i o różnej częstotliwości. Wspomnienia, szkice, luźne notatki, zapis bezpośrednich i pośrednich doświadczeń, składają się na finalne dzieło. Pobudzana wyobraźnia artysty wydobywa rozmaite formy i konteksty, przedstawiając je za pomocą malarskiego języka. Woźniak całkowicie odszedł od tego co dostrzegalne, na rzecz samych doznań wyobrażeniowych i emocjonalnych. Na jego twórczość bezpośrednio wpływają czynniki zewnętrzne, takie jak pora dnia, czy temperatura. Ich zmienność kształtuje koncepcję dzieł, a tym samym wykonanie malarskich kreacji. Tworzone formy, pomimo pozornych ograniczeń wizualnych opowiadają o emocjach. Tło, złożone zwykle z plam barwnych z umownie zaznaczoną linią horyzontu – stanowi dalszy, mniej znaczący plan. Pejzaż zostaje przefiltrowany, nie rozpraszając odbiorcy szczegółami krajobrazu.


https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/pelna-emocj...

W dniach 16. - 18. października od godz. 12:00 

Galeria BWA w Sandomierzu

zaprasza na

Sesję Autorską
DOMINIKA WOŹNIAKA

z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa


W trakcie trwania sesji publiczność zobaczyła  jak powstaje dzieło sztuki w procesie twórczym na żywo w przestrzeni Galerii. Przekaz na żywo transmitowaliśmy na żywo w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/strefasztukisandomierz/

W trakcie Sesji Dominik Woźniak stworzył wielkoformatowe dzieło, które zatytułował "Bezużyteczni". Autor aktualnie prezentowanej wystawy "Doświadczenia II", poruszył bardzo trudny i delikatny temat dzieci niechcianych, temat aktualny od zawsze i pod każdą szerokością geograficzną.
Dominik Woźniak zainspirowany sandomierskim "Oknem Życia" stworzył obraz poruszający, wzruszający i dramatyczny, ale jak każde okno życia niosący nadzieję i wiarę w to, że trudny początek może zaowocować dobrem i miłością.
(kp)
Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Dominika Woźniaka `Doświadczenia II`, Galeria BWA w Sandomierzu, 2.10.2020 r.Wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Dominika Woźniaka `Doświadczenia II`, Galeria BWA w Sandomierzu, 2.10.2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.
Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.
Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.
Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 16. października 2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 17. października 2020 r.Sesja Autorska Dominika Woźniaka, BWA Sandomierz, 17. października 2020 r.
Strona: 1 2 3 4

Agencja reklamowa GAMA © 2009