BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

Rafał Czempo Czępiński - NIECZYSTE MALARSTWO - 15.03. - 7.04.2019 r.Rafał Czempo Czępiński urodzony w 1988 roku w Puławach. Absolwent Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym, gdzie obronił dyplom z malarstwa. W 2013 roku uzyskał tytuł magistra sztuk pięknych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom zrealizowany w pracowni intermediów i rysunku dr hab. Jana Gryki. Poza malarstwem zajmuje się także obiektem i sztuką w przestrzeni publicznej. W swoich pracach kładzie nacisk na walory estetyczne i przekaz symboliczny.
Brał udział w wielu wystawach i konkursach sztuki współczesnej. www.czempo.plNieczyste Malarstwo – łączy prace z kilku cyklów. Wieloznaczeniowość frazy odnosi się nie tylko do grzeszności i braku cnoty, ale też do ukazania marginesów, skrajności i brudu. Motyw dzieł jest raczej nieoczywisty i nietypowy ponieważ znajdują się tu obrazy przedstawiające pojemniki na śmieci oraz same odpady. Tematyka mało piękna i niemalarska, jednak ukazana w estetyczny i przekornie czysty sposób zyskuje całkiem nowy wydźwięk. Zestaw prac prezentowanych na wystawie obejmuje również „nieczyste obrazy”, przedstawiające zakamarki miasta i slumsy, w które raczej nikt nie lubi się zapuszczać. Liszajowate ściany z ubogich dzielnic i hasła które się na nich pojawiają, obejmują cały wachlarz komunikatów od miłości do nienawiści. Często zestawione jedne obok drugich powodują kontrasty i dają do myślenia. Nieczyste Malarstwo w sensie prezentacji nie tylko malarstwa, ale również obiektów i instalacji artystycznych, pokazuje prace, które są mocno symboliczne, i tak np. rzeczy, które według większości z nas są odpadem i powinny zostać zapomniane, wyrzucone, tu są oprawione w bogate ramy często także złocone 24 karatowym złotem.
Rafał Czępiński

Wystawa została zrealizowana przy wsparciu
finansowym Gminy Miejskiej SandomierzWernisaż wystawy Rafała Czępińskiego pt. `Nieczyste malarstwo`, 15.03.2019 r.Wernisaż wystawy Rafała Czępińskiego pt. `Nieczyste malarstwo`, 15.03.2019 r.Wernisaż wystawy Rafała Czępińskiego pt. `Nieczyste malarstwo`, 15.03.2019 r.
Wernisaż wystawy Rafała Czępińskiego pt. `Nieczyste malarstwo`, 15.03.2019 r.Wernisaż wystawy Rafała Czępińskiego pt. `Nieczyste malarstwo`, 15.03.2019 r.Wernisaż wystawy Rafała Czępińskiego pt. `Nieczyste malarstwo`, 15.03.2019 r.
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009