BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

PRZEMYSŁAW WACHOWSKI - Szepty i szelesty (27.02. - 22.03.2009)Przemysław Wachowski urodzony w 1966. Studia w latach 1988 - 1993 w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi na Wydziale Edukacji Wizualnej. Dyplom z malarstwa pod kierunkiem prof. Jacka Bigoszewskiego uzyskał w 1995 roku. Obecnie pracuje jako adiunkt w Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

"Oglądając obrazy Przemysława Wachowskiego mamy nieodparte wrażenie wkraczania w niedzisiejsze klimaty. To atmosfera starego ogrodu, ni to dzikiego, ni uporządkowanego, pełnego tajemniczych zapachów i faktur. Dźwięki, które usłyszymy, w żadnym wypadku nie skojarzą się nam z jazgotem współczesnej cywilizacji. Panuje ty cisza urozmaicona szelestem liści, szeptem niewidzialnych kochanków wydobytych z mroku promieniami słońca odbitymi przez księżyc. Tajemnicza atmosfera stanowi o urodzie i oryginalności tego malarstwa. (...)"
Włodzimierz Stelmaszczyk, fragment wstępu do katalogu wystawy<h4>Przemysław Wachowski</h4><h4>Przemysław Wachowski <em>Noc nad sadzawką</em></h4><h4>Przemysław Wachowski <em>Błękitne schody</em></h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009