BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

EWA ZWARYCZ - "Ukryte" 19.11. - 12.12.2010 r.EWA ZWARYCZ - ur. w 1980 roku, malarka, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. A. Dymitrowicza oraz z malarstwa w architekturze i urbanistyce w pracowni prof. W. Kaniowskiego uzyskała w 2007 roku. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

"Jaskrawe kolory, skrajne emocje, dwuznaczne sytuacje - obrazy Ewy Zwarycz są niezwykle intensywne. Kobiety uchwycone w kadrze bystrego spojrzenia wrocławskiej artystki przedstawiane są przez nią w kontekście konkretnych zdarzeń, wszechobecnych trendów i stereotypów. Mimo, że z obrazów wyraźnie przebija wrażliwość ich autorki - ciepło, życzliwość, empatia - ostro i bezwzględne obnażają one kobiece tajemnice, lęki i słabości. (...)
Młoda artystka daleka jest bowiem od prostej jednoznaczności. Kobiety w jej pracach są pociągające i intrygujące, ale wydają się też zmęczone i rozczarowane grą, w jakiej uczestniczą (...) Temperament, ruch, klubowy nastrój, który choć naznaczony dekadencją, miał w sobie dużo z młodzieńczej energii - zniknął. Krótkie scenki - migawki rzeczywistości zostały zastąpione starannie wystudiowanymi pozami. Bohaterki są niezaprzeczalnie piękne, ale ich spojrzenie pozostało przeraźliwie puste. (...)
Malarka, poprzez wyraźne zarysowanie kontekstu prezentowanych scen, stara się oddać złożoność natury kobiety, która raz jest bezwzględną modliszką i famme fatale, innym razem przestraszoną, szukającą czułości dziewczynką. (...)"
Magdalena Bańska, kulturoznawca, fragment wstępu do katalogu

Zapraszamy na wystawę od 19 XI do 12 XII 2010 r.<h4>Wernisaż, Ewa Zwarycz i Dyrektor BWA Katarzyna Pisarczyk otwierają wystawę, 19 listopad 2010 r.</h4><h4>Wernisaż, 19 listopad 2010 r.</h4><h4>Wernisaż, 19 listopad 2010 r.</h4>
<h4>Wernisaż, autorka wystawy Ewa Zwarycz (pierwsza z prawej) z gośćmi, 19 listopad 2010 r.</h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009