BWA Sandomierz Galeria Sztuki Sandomierz
BWA Sandomierz

JAROSŁAW GOŚ - Nic Nowego (24.09. - 17.10.2010)Jarosław Goś urodził sie w 1983 roku. W latach 2003-2008 studiował na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego w 2008 roku. Zorganizował kilka wystaw indywidualnych, brał udział w kilku wystawach zbiorowych.


Wystawa "Nic Nowego" Jarosława Gosia w sandomierskiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA ma być, jak twierdzi jej autor prowokująca. Ale czy rzeczywiście? Cykl "Długi weekend" może wywoływać niesmak, ale jest przede wszystkim zapisem rzeczywistości, tego co dzieje się na naszych drogach nie tylko w długie weekendy. Co ważne autor nie moralizuje, jest raczej reporterem, za sprawą którego być może nasza wyobraźnia wpłynie na nasze zachowania... Twórczość Jarosława Gosia to nie tylko reporterski zapis zdarzeń. Tutaj rzeczywistość miesza się z metafizyką. Konkretne pojęcia określają przeciwstawne nieraz symbole. Praca "XXI" jest tego najlepszym przykładem. Przykładem na to, że człowiekowi ciągle mało. Kiedy zawładnął Ziemią pragnie zawładnąć drugim człowiekiem. Symbolika jest jasna i czytelna - intrygi i wojny od wieków towarzyszą człowiekowi. Artysta umiejętnie i z wyczuciem prowadzi nas labiryntem naszych uczuć i emocji. Oszczędna  i przemyślana kompozycja, w większości stonowana kolorystyka mają niebagatelne znaczenie. Są dowodem wrażliwości artysty, który cytując mistrzów nowożytnych jak Albrecht Dürer, Hieronim Bosch, czy współczesnych jak Jan Lebenstein pokazał, że to co nurtuje nas dzisiaj nurtowało ludzkość także kilka wieków temu - czyli w sumie "Nic Nowego".
Katarzyna Pisarczyk

 <h4>Awantura na przedmieściu, olej, płótno, 150 x 150 cm, 2010 r.</h4><h4>Długi weekend, olej, płótno, 150 x 150 cm, 2010 r.</h4><h4>Mój kRaj wyśniony, olej, płótno, 150 x 150 cm, 2009 r.</h4>
1

Agencja reklamowa GAMA © 2009